Změny zákonů

menu video
2
Vyberte si dvě znění zákona, která chcete porovnat. Označeny jsou datem, od kterého znění platí. Uživatelé prémiových služeb mohou navíc jednotlivá znění prohlížet.
Tip: Hledáte spolehlivý zdroj aktuálních zákonů? Na našem serveru uveřejňujeme úplnou Sbírku zákonů s pravidelnou aktualizací a zapracovanými změnami. Plný přístup k textům včetně komfortního vyhledání si můžete zjistit v rámci ročního předplatného prémiových služeb.

Zákon č. 245/2000 Sb. o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu

znění platné od poznámka
Toto znění je platné k dnešnímu dni.
porovnat

Související články

Nové významné dny v kalendáři

Nové významné dny v kalendáři

Na začátku tohoto týdne vyšla ve Sbírce zákonů novela č. 226/2017 Sb., kterou se mění zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu. Novelou č. 226/2017 Sb. se rozšiřuje výčet významných dnů v zákoně, a to o 9. březen a 18. červen, a upravuje se název jednoho již dříve zavedeného významného dne. Novela zákona o státních svátcích nabyla účinnosti dnem vyhlášení, tedy 31. července 2017.

Na Velký pátek obchody nezavřou

Na Velký pátek obchody nezavřou

Velký pátek i Velikonoční pondělí jsou svátky a zároveň dny pracovního klidu, přesto na Velký pátek bude většina velkých obchodů otevřená, zatímco o Velikonočním pondělí budou muset obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních zavřít. Od loňského roku totiž platí zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který reguluje otevírací dobu velkých obchodů o svátcích. Obchody ale nemusí mít zavřeno o všech svátcích, zákon výslovně uvádí jen konkrétních sedm svátků v roce.

Velký pátek je svátkem

Velký pátek je svátkem

Velký pátek je letos poprvé v České republice svátkem a dnem pracovního klidu. Změnu přinesla novela č. 359/2015 Sb., kterou se mění zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu. Novela vyšla ve Sbírce zákonů až 21. 12. 2015, proto Velký pátek v letošních kalendářích většinou ještě není vyznačen jako svátek. Drobné komplikace přineslo zavedení nového svátku dopravcům, kteří s ním ve svých jízdních řádech příliš nepočítali. Obchody budou ve většině případů v provozu podle běžné otevírací doby.

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace o cookies.
✔ O.K.