Změny zákonů

menu video
2
Vyberte si dvě znění zákona, která chcete porovnat. Označeny jsou datem, od kterého znění platí. Uživatelé prémiových služeb mohou navíc jednotlivá znění prohlížet.
Tip: Hledáte spolehlivý zdroj aktuálních zákonů? Na našem serveru uveřejňujeme úplnou Sbírku zákonů s pravidelnou aktualizací a zapracovanými změnami. Plný přístup k textům včetně komfortního vyhledání si můžete zjistit v rámci ročního předplatného prémiových služeb.

Zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě

znění platné od poznámka
...
Starší znění jsou skryta. Zobrazit všechna znění.
Toto znění je platné k dnešnímu dni.
porovnat

Související články

Zákon o zahraniční službě

Zákon o zahraniční službě

Zcela nový zákon č. 150/2017 Sb., o zahraniční službě, který přesně stanoví pravomoci konzulárních úřadů, zlepšuje podmínky pro práci diplomatů a zjednoduší jejich střídání v ústředí i v zahraničí, nabyl účinnosti 1. července 2017. Nový zákon č. 150/2017 Sb. má přispět ke zvýšení profesionality zahraniční služby a zajistit vyšší sociální jistoty zaměstnanců zastupitelských úřadů. Ministerstvo zahraničních věcí na základě zmocnění uvedených v tomto zákoně vydalo čtyři vyhlášky, které byly 30. června 2017 publikovány ve Sbírce zákonů.

Horko a nápoje na pracovišti

Horko a nápoje na pracovišti

Pro dnešní den vydal Český hydrometeorologický ústav varování před vysokými teplotami, na velké části území ČR platí vysoký stupeň nebezpečí. Zaměstnanci tak mohou být při práci vystavováni vyšším teplotám a tedy zhoršeným pracovním podmínkám. Je nutné dbát zejména na zajištění pitného režimu. Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo už při vlně veder v roce 2013 informaci, ve které mimo jiné připomíná povinnost zaměstnavatelů zajistit na pracovišti dostatek nápojů. Ministerstvo zdravotnictví vydalo v předchozích letech tiskovou zprávu a zveřejnilo Upozornění hlavního hygienika ČR nazvané Horko a ochrana zdraví při práci.

Výjimka pro referenty bez maturity

Výjimka pro referenty bez maturity

Zítra, tedy 17. května 2017, vyjde ve Sbírce zákonů pod č. 144/2017 Sb. novela, kterou se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě. Novela č. 144/2017 Sb. obsahuje výjimku pro zkušené referenty státních úřadů, kteří nebudou muset mít maturitu. Ostatní úředníci dostanou šanci doplnit si vzdělání do pěti let. Prodlužuje se také výjimka pro posudkové lékaře nad 70 let věku. Novela nabude účinnosti patnáctým dnem po vyhlášení, tedy 1. června 2017.

Omezení zpětného vývozu léků

Omezení zpětného vývozu léků

Dalším předpisem, který Poslanecká sněmovna schválila poslední lednový den, je novela zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech. Sněmovna novelu schvalovala již podruhé, protože Senát ji vrátil s pozměňovacím návrhem, který ale poslanci odmítli. Novela dá Ministerstvu zdravotnictví pravomoc zakázat zpětný vývoz vybraných léků tak, aby v ČR nehrozil jejich nedostatek. Novela již byla odeslána k podpisu prezidentovi, účinnosti má nabýt prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po dni jejího vyhlášení, s výjimkou některých ustanovení, která nabudou účinnosti později.

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace o cookies.
✔ O.K.