Změny zákonů

menu video
2
Vyberte si dvě znění zákona, která chcete porovnat. Označeny jsou datem, od kterého znění platí. Uživatelé prémiových služeb mohou navíc jednotlivá znění prohlížet.
Tip: Hledáte spolehlivý zdroj aktuálních zákonů? Na našem serveru uveřejňujeme úplnou Sbírku zákonů s pravidelnou aktualizací a zapracovanými změnami. Plný přístup k textům včetně komfortního vyhledání si můžete zjistit v rámci ročního předplatného prémiových služeb.

Zákon č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb

znění platné od poznámka
Toto znění je platné k dnešnímu dni.
porovnat

Související články

EET: Druhá fáze

EET: Druhá fáze

Dnešním dnem začíná druhá fáze elektronické evidence tržeb (EET), která zahrnuje maloobchod a velkoobchod. První fáze týkající se ubytovacích a stravovacích služeb byla spuštěna již 1. prosince 2016. Ode dneška, tedy od 1. března 2017, musí svým zákazníkům povinně vydávat účtenky s unikátním kódem i podnikatelé v maloobchodě a velkoobchodě. Autentizační údaje si podle Ministerstva financí vyzvedlo již více než 110 tisíc podnikatelů, kteří spadají do druhé vlny EET.

Snížení DPH u stravovacích služeb

Snížení DPH u stravovacích služeb

Současně se zákonem č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, vyšla ve Sbírce zákonů také novela č. 113/2016 Sb., kterou se mění některé související zákony. Souhrnnou novelou souvisejících zákonů se mimo jiné mění zákon č. 235/2004 Sb., o DPH, a v něm se s účinností od 1. prosince 2016 snižuje sazba DPH pro stravovací služby ze současných 21 % na 15 %. Snížení sazby DPH se netýká podávání alkoholických nápojů.

EET: Informační oznámení

EET: Informační oznámení

Poplatníci, kteří začnou již od příštího týdne, případně v některé z dalších fází EET, evidovat své tržby, mají ze zákona povinnost upozornit na tuto skutečnost své zákazníky. Podle zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, musí každý podnikatel vyvěsit na místě, kde se běžně uskutečňují evidované tržby, informační oznámení obsahující zákonem stanovený text.

EET: Spuštění první fáze

EET: Spuštění první fáze

Od příštího týdne, konkrétně od 1. prosince 2016, bude spuštěna první fáze elektronické evidence tržeb (EET), která se bude týkat ubytovacích a stravovacích služeb. Už od 1. září 2016 mohou podnikatelé žádat o autentizační údaje a od 1. listopadu 2016 byl spuštěn testovací provoz elektronické evidence tržeb. Od příštího týdne tak první skupina podnikatelů začne evidovat své tržby a povinně vydávat zákazníkům účtenky s unikátním kódem.

EET: Institut závazného posouzení

EET: Institut závazného posouzení

Ministerstvo financí v posledních dnech stále upřesňuje náležitosti elektronické evidence tržeb. Asi nejdůležitější otázkou je, kdo a od kdy bude evidenci podléhat. 31. srpna 2016 byl zveřejněn Metodický pokyn k aplikaci zákona o evidenci tržeb, který je určen všem subjektům evidence tržeb i správcům daně. Pokud někdo nenajde odpověď na svůj konkrétní dotaz o EET ani v rozsáhlém metodickém pokynu, může využít institutu závazného posouzení.

EET: První fáze - upřesnění

EET: První fáze - upřesnění

Zákon č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, vyšel ve Sbírce zákonů v polovině dubna letošního roku. Účinnosti nabude prvním dnem osmého kalendářního měsíce následujícího po dni vyhlášení, tedy 1. prosince 2016 (psali jsme zde). A již ode dne nabytí účinnosti zákona začne pro první skupinu podnikajících subjektů platit povinnost evidovat tržby. Jaké činnosti ale do první skupiny obecně označované jako stravovací a ubytovací služby patří?

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace o cookies.
✔ O.K.